wtorek, 1 lutego 2011

Lalki Tonner - przemienione / Tonner Dolls - Repainted

Dzisiaj chciałam pokazać nie stroje dla lalek, lecz same lalki, ale jakże odmienione. Zostały przeze mnie 'wynalezione' w zasobach internetowych.
Podaję link strony - http://nancyleemoran.com/UniqueDoll/AntoinetteDolls2009.html - dla osób zainteresowanych obejrzeniem całości.
Repaints, w dosłownym tłumaczeniu oznacza przemalowany. Ale myślę, że w przypadku lal pokazanych poniżej, to zbyt mało pojemne słówko.
To są lalki powstałe na bazie manekinów, czyli jeśli chodzi o ich kolorystykę, wyraz i wygląd buzi, wszystko  powstało od nowa, a nie zostało zmienione czy przemalowane. Stroje to w ogóle odrębna kwestia, o której tylko wspomnę. Widać gołym okiem pieczołowitość i staranność haftu oraz wykonania samego ubranka.
Powracając do lalek, są zachwycające, oczywiście jeśli ktoś kocha tę konwencję  - nazwałabym ją romantycznie delikatną. Wprawia w zachwyt swoją subtelnością. Sama nie wiem, która bardziej mi się podoba. Zazwyczaj wybieram lalki ciemnowłose lub rude, ale ta blondynka też coś w sobie ma.
Nieprawdaż, są rewelacyjne, trochę jakby w dawnym stylu.

1 komentarz:

  1. OBIE ZACHWYCAJĄ!

    gdybym miała wybierać -
    oczywiście zaprosiłabym
    Je razem - cudne siostry!

    OdpowiedzUsuń

MUSZĘ WAM KONIECZNIE POWIEDZIEĆ, ŻE PO PROSTU UWIELBIAM WASZE KOMENTARZE !!!!!